نحوه نمایش مطالب: تاریخ | امتیاز | بازدیدها | نظرات | الفبایی
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 776
  • نويسنده : webmaster
  • تاريخ : 12-10-1393, 18:20
12-10-1393, 18:20

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس: بانک ها اعتبار لیزینگ‌ها را تضمین کنند

موضوع : اخبار / اخبار مرتبط ليزينگ

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس با تاکید بر ضرورت نظارت خودروسازان بر فعالیت شرکتهای لیزینگ خودرو، گفت:شرکتهای لیزینگی باید در قالب یک بانک و یا موسسه دولتی و با تضمین مشخص و معتبر فعالیت کنند.

موئد حسینی صدر در رابطه با فعالیت شرکتهای لیزینگ خودرو و برخی مشکلات پیش آمده برای مردم توسط این شرکتها، گفت: دستگاه های نظارتی باید به عنوان مدافع حقوق مردم جلوی فعالیت شرکتهای بدون مجوزوغیرقانونی لیزینگ را گرفته واین شرکتها را تعطیل کنند.
نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایطی که معلوم نیست شرکتهای واسپاری(لیزینگ)برای فروش خودرو چه مبالغی از مردم دریافت کرده و چه تضمینی وجود دارد که این شرکتها به تعهدات خود عمل کرده و با پولهای مردم متواری نشوند باید برای پیشگیری از بروز چنین مسائلی جلوی فعالیت آنها گرفته شود.
عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس پیشنهادکرد: شرکتهای لیزینگ خودرو در صورتی قابل قبول و تضمین شده است که این شرکتها در قالب یک بانک و یا موسسه دولتی و با تضمین مشخص و معتبر فعالیت داشته باشند.
حسینی صدر گفت: در حال حاضر مردم فریب تبلیغات شرکتهای لیزینگ را خورده و تا بحال بسیاری از افراد سرمایه خود را در این راه از دست داده اند و بنیان بعضی از خانواده ها بر اثر کلاهبرداری همین شرکتها آسیب دیده است.
وی تاکید کرد: شرکتهای لیزینگ خودرو باید از سوی سازمانهای نظارتی مانند اصناف، تعزیرات حکومتی، قوه قضائیه و حتی خود شرکتهای تولید کننده خودرو تحت نظارت باشند و این نهادها باید با ارائه اطلاعیه هایی مردم را از نحوه فعایت‌های این شرکتها آگاه سازند.
این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: باید غیرمجاز بودن فعالیت شرکتهای لزینگ از رسانه ملی اعلام عمومی شود تا مردم از طریق این شرکتها اقدام به خرید و فروش نکنند، مگر اینکه یک بانک یا موسسه دولتی ضامن شرکت‌های واسپاری باشد.
وی تصریح کرد: از لحاظ قانونی خلاء و کمبودی در مورد جلوگیری از فعالیت شرکتهای لیزینگ خودرو غیرمجازوجود ندارد و مشکل اصلی ضعف در اجرای قانون است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآورشد: مشکلات و مسایل امروز در خصوص لیزینگ خودرو نتیجه بی دقتی و نبود نظارت از سوی مسئولان مربوطه است که این شرکتها به راحتی می توانند تبلیغ کرده ، اطلاعیه و دفتر بزنند و اقدام به فروش قسطی خودرو کرده و در آخرهم با پولهای مردم فرار کنند.


منبع:خانه ملت
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 759
  • نويسنده : webmaster
  • تاريخ : 12-10-1393, 18:05
12-10-1393, 18:05

حضور مسئولان بلندپایه صنعت لیزینگ در بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

موضوع : اخبار / اخبار مرتبط ليزينگ

دبیرکل کانون شرکتهای لیزینگ ایران: حمایت­های مسئولان دولت یازدهم خصوصاً دست اندرکاران بانک مرکزی امیدوار کننده است.

صبح سه­شنبه 09/10/1393 جلسه مشترک مسئولان بلندپایه کانون و انجمن شرکتهای لیزینگ ایران با مسئولین بانک مرکزی درخصوص اصلاح دستورالعمل اجرایی تأسیس، نحوه فعالیت و نظارت بر شرکتهای لیزینگ برگزار شد.

در ابتدای جلسه مسئولین نظارتی بانک مرکزی با تقدیر از دست­اندرکاران صنعت لیزینگ کشور، حرکت­های اخیر را مثبت ارزیابی نمودند.

همچنین طرفین ضمن تأکید بر اصلاح­بندهای دستورالعمل فوق، اصلاح کلیات آن را به ­صورت فوری در دستور­ کار خود قرار دادند.

دکتر شیروانی دبیرکل کانون شرکتهای لیزینگ ایران نیز ضمن بیان کم­لطفی­هایی که در سالهای اخیر در حق این­صنعت صورت­گرفته است گفت: حمایت­های مسئولین دولت یازدهم خصوصاً دست­اندرکاران بانک مرکزی امیدوار­کننده است.

درادامه مهندس موقعی دبیرکل انجمن شرکتهای لیزینگ ایران با اشاره به قوانین حاکم بر صنعت لیزینگ در کشورهای صنعتی تصریح کرد: در این کشورها تمام زوایای کسب و کار و مالیات و نیز رویه های تجاری و ارتباط قوانین حقوقی با دادگاه­ها و معاملات در دستورالعمل­های تأسیس فعالیت شرکتهای لیزینگ دیده شده است و ما نیز خواستار توجه به این نوع مقوله­ها می­باشیم.

سپس دکتر کلهر عضو هیأت­مدیره انجمن نیز هدف از اصلاح دستورالعمل مذکور را ایجاد پتانسیل­های لازم درجهت سهولت ایفای نقش شرکتهای لیزینگ در اقتصاد کشور دانست و ابراز امیدواری نمود با تدابیر و چاره­اندیشی طرفین و نیز حمایت­های مسئولین بتوانیم به ارتقاء این صنعت کمک نمائیم.

لازم به ذکر است ادامه جلسه فوق به دلیل کثرت بندهای مورد بررسی به جلسه ای دیگر در هفت آتی موکول گشت.

بايگاني مطالب

آمار سايت

بازدید امروز: 39
بازدید دیروز: 258 [-17.04 %]
بازدید هفته:608
بازدید ماهانه:11724
بازدید سالانه:68804
بازدید کل:239420
بیشترین بازدید:2289 در 1397.05.09
^